Vítejte na stránkách 14. ročníku
Silesia Merida bike marathonu,

který se bude konat 17. 5. 2014 v Opavě.

15. 4. 2014
14 dní
po spuštění přihlášek a necelých 14 dní před první uzávěrkou startovních čísel s nárokem na tričko registrujeme více než 550 přihlášených na obou tratích. Děkujeme.


11. 4. 2014
Lávka přes Moravici - potřetí
Tak už jsme se do toho pustili. Dřevo na pile se řeže, stojky se svařují, základ je zabetonovaný. Děkujeme všem, kteří nám doposud na stavbu finančně přispěli a nabídli pomoc. Máme radost z toho, že neděláme zbytečnou věc a dobrý pocit, že vám to celé není lhostejné.


7. 4. 2014
Lávka přes Moravici - podruhé
Děkujeme všem za reakce a Pánské jízdě za první příspěvek na lávku.


4. 4. 2014
Lávka přes Moravici
To je největší problém letošní SILESIE. Je to jediné místo, kde se dá smysluplně dostat přes řeku Moravici. Rozhodli jsme se, že ji postavíme znovu, tak aby se závod mohl jet po stejné trase jako v předchozích letech.

A protože lávka je celoročně poměrně hojně využívána nejen cyklisty, ale i turisty, rozhodli jsme se, že ji postavíme pořádně. Ano zkusíme lávku postavit tak, aby sloužila všem, kteří navštíví údolí Moravice a hlavně, aby vydržela co nejdelší dobu.

To samozřejmě není nic jednoduchého. A tak se aktuálně počítá statika konstrukce, jednáme o materiálu, plánujeme stavební práce, stroje atp. S tím je spojená náročnost nejen časová a pracovní, ale bohužel i finanční.

A tak prosíme každého, kdo si myslí, že to má smysl a má možnosti nám případně nabídnout pomoc, ať nám napíše do e-mailu.

V případě, že byste chtěli podpořit celou akci finančně jakoukoliv, byť drobnou částkou, tak nám ji můžete poslat na stejný účet jako startovné č. 2202088038/6210 a do poznámky uvést své jméno a heslo lávka. Darovací smlouvu vám můžeme v případě potřeby zaslat.

Všem, kteří celou akci jakkoliv podpoří předem děkujeme.

Michal Hájek
ředitel závodu1. 4. 2014
Aprílový žertík
máme za sebou, přihlášky jsou spuštěny, tak šup šup... ;-) A nám už jenom zbývá věřit, že vyřešíme všechny překážky, které jsou před námi.


1. 4. 2014
SILESIE se letos nepojede
a to z několika objektivních důvodů. Všichni víte, jak vypadá Bílovecká ulice v Opavě cestou na ostrý start. Nemáme se jak dostat přes řeku Moravici, informace o tom, že spadla lávka, již máte. Večerní párty s živou hudbou v Areálu U Chovatelů nelze po kolaudaci pódia uspořádat tak, jak jste byli zvyklí. A navíc letošní zima byla taková, jaká byla... A těch důvodů je daleko více.


27. 3. 2014
Jste připraveni?
Příští týden spouštíme vše kolem SILESIE naplno. Ne, že bychom do této chvíle nic nedělali, ale to nejdůležitější nás teprve čeká v nadcházejícím období. Už teď je jisté, že bude pár změn. Tak uvidíme.


24. 3. 2014
Likvidace archivních zásob
Pro všechny, kteří v závěru loňské Silesie nezaznamenali tuto informaci, znovu sdělujeme:
Chybí vám v archivu tričko z některého ročníku Silesie? Napište nám, za symbolickou cenu budeme likvidovat poslední nadbytečné zásoby z archivu.


16. 3. 2014
Dětský závod - propozice a přihláškový formulář
Dnes jsme doplnili propozice pro dětský závod (viz Silesia maratonek). Na této stránce najdete i přihláškový formulář, který je již funkční.


10. 3. 2014
Lávka
Nejsložitějším úkolem pro letošní ročník bude zřejmě zajištění přejezdu řeky Moravice v místě spadlé lávky. Tato lávka, kterou jsme vybudovali v roce 2006, se, bohužel, "poroučela" již na podzim...1. 3. 2014
Spuštění přihlášek
Přihláškový formulář spustíme 1. dubna 2014.


1. 1. 2014
PF 2014
Přejeme vám v novém roce hodně zdraví, štěstí a pohody. Rádi se s vámi opět setkáme na startu Silesie. 14. ročník se bude konat (jako vždy) třetí květnovou sobotu, tedy 17. května 2014.


Seznam přihlášených

na trať  90 km
na trať  55 km
na dětský závod


X-masters

seznam členů SILESIA X-masters najdete zde.Silesia DOUBLEVýsledky

ze všech minulých
ročníků naleznete
v odkazu Výsledky


Výzva cyklistům
k průjezdu zámecké zahrady v Raduni.


Napsali o nás


Záběry z trati
.