Vítejte na stránkách 14. ročníku
Silesia Merida bike marathonu,

který se bude konat 17. 5. 2014 v Opavě.

23. 5. 2014
Lávka
V rámci starostí se zrušením letošní SILESIE jsme vám nestihli ukázat opravenou lávku. Řada z vás už ji viděla v reálu, ale pro mimoopavské jsou fotky zde.
Děkujeme všem, kteří nám na její opravu přispěli před závodem anebo nyní ponechali zbytek startovného. Finance použijeme na pokrytí části nákladů spojených s její opravou.


20. 5. 2014
Záběry z trati
ze soboty a neděle:19. 5. 2014
Vrácení části startovného
Jak jsme avizovali níže, tak vám vrátíme část startovného ve výši 150 Kč. Startovné vám vrátíme na účet, ze kterého bylo uhrazeno. Ti, kteří platili hotově, si finance mohou vyzvednout na adrese pořadatele.

Vážíme si mnoha vašich názorů v připomínkách, které se týkají vrácení startovného. Za to vám velmi děkujeme. Ale nemůžeme je brát jako názor všech přihlášených. Zvlášť poté, kdy nám již někteří z vás na lávku přispěli.

Pokud nám tedy zbytek startovného chcete nechat na údržbu lávky, případně na projekt Kolo pro Afriku, potřebujeme od vás toto vyjádření napsat přímo do e-mailu.

Napište nám, prosím, do konce května. V průběhu června bychom rádi vše uzavřeli a část startovného postupně vrátili.


18. 5. 2014
Startovní balíčky
Závodníci, kteří si nevyzvedli svůj startovací balíček s tričkem, si jej mohou po telefonické dohodě vyzvednout na adrese pořadatele. Pro mimoopavské je možnost balíček zaslat poštou. V případě zájmu nám napište do e-mailu.


17. 5. 2014
Závodníci na trati
Přestože byl letošní ročník Silesie zrušen, tak se na trati objevili závodníci, kteří si Silesii nenechali ujít. V cíli jsme pak zachytili členy Vortex bike teamu, kteří objeli celou 55 km trať.16. 5. 2014
SILESIE SE LETOS NEPOJEDE
Jsou rozhodnutí, která se nedělají lehce. Bohužel jsme nuceni závod z bezpečnostních důvodů zrušit. Dnes proběhla inspekce trati. Po této jsme nuceni konstatovat, že i náhradní trať nesplňuje bezpečnostní parametry, jak závod uspořádat.

Déšť nevadí, zima nevadí, ale silný vítr je velký problém a náš největší nepřítel. Na trati jsou čerstvě spadlé stromy a větve a podle předpovědi počasí na zítřejší den je velká pravděpodobnost, že stromy na trati mohou padat i zítra v čase závodu.

Nevezmeme si na svědomí, že na někoho spadne větev a stane se vážný úraz. To je hlavní důvod zrušení letošního ročníku.

Věříme, že toto naše nepopulární rozhodnutí pochopíte, nebylo opravdu lehké, zvlášť ve finále, kdy je vše připraveno.

Neradi jsme vás zklamali, počasí zklamalo nás. Ale než vás vypustit do terénu, kde budete riskovat své zdraví, to raději nic... Stejně tak jet závod v tomto počasí znamená pro všechny zvýšené riziko nemoci a pro vás závodníky zvýšené materiální náklady na vybavení kola.

Prezentace poběží dle časového harmonogramu, své startovací balíčky s tričky si přijďte vyzvednout. Můžete i zítra v době do 10:00 hod.

Rozhodnutí o případném vrácení části startovného zveřejníme dodatečně.

Budeme rádi, když nám zachováte přízeň. Rádi se s vámi uvidíme na startu 15. ročníku v příštím roce.


SILESIA maratonek se také ruší
Bohužel, dětské závody (všechny kategorie) jsou taky zrušeny. Vítr, který je na zítra v předpovědi nezaručuje, že v aleji, kterou děti projíždějí, bude vše bez problémů. Rodičům i dětem děkujeme za pochopení. Startovní číslo si děti bez úhrady startovného mohou vyzvednout v čase prezentace.


16. 5. 2014
Zásadní rozhodnutí
nás zatím stále ještě čeká. Tak zatím pro odlehčení zpráva od jednoho z vás.


16. 5. 2014
První vlna
Vzhledem k reakcím, které k nám chodí, jsme se rozhodli udělat řešení první vlny, které ale bude chtít vaši aktivní spolupráci a zejména morální přístup každého jednotlivce.

Uděláme pokus a je jen na vás všech, jak dopadne.

Na náměstí bude natažena páska, vymezující prostor ke startovní čáře. Do tohoto prostoru by měli vstupovat závodníci, kteří stabilně jezdí obdobné závody do první stovky. Ostatní by se měli, opět podle své výkonnosti a technických schopností jízdy v pelotonu, řadit za pásku a dále.
Vstup do prostoru pro ty nejlepší nebude nijak organizován. Je to tedy jen na každém z vás a na vašem přístupu a sebereflexi. Páska bude 5 minut před startem odstraněna. Prosíme všechny, aby přišli na start včas. Do prostoru před startovní čáru nebude nikdo vpuštěn.

Věříme, že SILESII jezdí skvělí lidé a že to dobře dopadne.


16. 5. 2014
Příjezd do centra závodu
Vzhledem k tomu, že ulice Bílovecká je v bezprostřední blízkosti centra závodu zavřená, zveřejňujeme mapku s možným příjezdem.


15. 5. 2014
Na kole pro Afriku
Silesia Merida Bike Marathon letošním ročníkem podpoří neziskovou organizaci Kola pro Afriku o.p.s. Našim společným cílem jsou kola. Pro jedny jako koníček, pro druhé dopravní prostředek. Kola pro Afriku o.p.s. vybírají ojetá kola od dárců v ČR a vozí je dětem do africké Gambie. Právě díky nim se mohou děti dopravit do škol, které jsou vzdáleny mnohdy až 15 km. Během své více jak dvouleté činnosti se do Gambie podařilo odvézt již 2323 kol.
Tato myšlenka se nám fakt líbí. A proto podpoříme společnost Kola pro Afriku nákupem montážního kufru, který poputuje do Gambie a bude sloužit místním mechanikům při opravách darovaných českých kol. Závodníci a diváci mohou přispět také – do kasičky umístěné v centru závodu.
Finanční prostředky budou použity na další odvoz kol do Gambie, který proběhne na podzim tohoto roku.


15. 5. 2014
Artflowers
partner našeho závodu věnuje ženám na stupních vítězů květiny ze své produkce a budou fakt hezké. Nejlepší ženy se mají na co těšit. Podívejte se na další sortiment od Artflowers.

Nová kategorie žen na 90 km
V letošním roce nás příjemně překvapil zájem žen o krásnou 90 km trať. V tuto chvíli jich je přihlášeno 20. Věříme, že se všechny postaví na start sobotního závodu. A my je za to odměníme rozšířením vyhodnocovaných kategorií. Takže i na dlouhé trati budou ženy vyhodnoceny ve dvou kategoriích, E - do 34 let a F - 35 let a více.


14. 5. 2014
FESTINA - horská prémie na Kalvárii
Díky partnerovi našeho závodu Zlatnictví MALCHAR - MICHALČÍK se letos bude na Kalvárii opět bojovat o hodinky značky FESTINA. Tuto velmi hodnotnou cenu na horské prémii získá závodník a závodnice na trati 90 km. Podmínky zveřejníme v pátek na prezentaci.


13. 5. 2014
SILESIA na rádiích ČAS a ČAS ROCK
Zítra v průběhu celého dne bude na obou rádiích postupně vysíláno povídání o letošním ročníku SILESIE. Nezapomeňte si naladit ty správné frekvence.


12. 5. 2014
Organizace startu
V loňském roce jsme si poprvé vyzkoušeli organizaci první vlny při slavnostním startu na náměstí. Nicméně žádné plus z toho nevzešlo. Takže se vracíme k původnímu modelu, který jsme v uplynulých ročnících aplikovali. Každý startuje z místa, které si před startem na náměstí vystojí... Na ostrý start je to 3,5 km, je dost času se srovnat a najít si svoji pozici.
Slavnostní průjezd městem komplikuje stavba na ulici Bílovecká v blízkosti centra závodu. O tom, kudy se přesně pojede rozhodneme ve středu a budeme vás informovat v aktualitách na našich stránkách, případně v dalším informačním mailu.


11. 5. 2014
Silesia X-masters 2014
Také letos se Klub X-masters rozšíří o další závodníky. Jsou to ti, kteří stojí na startu podesáté. Jako již tradičně pojedou všichni X-masters se speciálními žlutými čísly. Ke stávajícím členům se letos mohou přidat tito borci:
BENŠ Jan, BOLEK Martin, BOREČEK Tomáš, BURA Aleš, DITTRICH Petr, FIŠARA Vladimír, FRKAL Miroslav, GEBEL Petr, HONKA Daniel, CHMURA Petr, CHROSTEK Martin, KOLÍNEK Tomáš, KOSTELECKÝ Dalibor, KREJČÍ Bohuslav, KUBÁNEK Daniel, KUBÍN Přemysl, MELECKÝ Pavel, MOSLER Zbyněk alias FRANCO, NOVOBILSKÝ Luboš, PETŘEK Libor, SPÍVALA Jan, ŠORMA Ivan, ŠPILÁČEK Jiří, ŠVIHEL Miroslav, UHLÍŘ Petr, VENGLÁŘ Petr, VILČ Martin, VYSOCKÝ Radim.


9. 5. 2014
Startovní čísla
podle našeho grafického návrhu opět zpracovala firma RETIS GROUP. Myslíme si, že jsou opravdu povedená a budou vypadat takto:

             


8. 5. 2014
Silesii 2014 snadněji s AMIXEM a AMINOSTAREM
Společnosti AMIX a Aminostar, partneři SILESIE, a jeho odborníci na výživu pro vás připravili cílené balíčky produktů pro váš závod. V případě zájmu si je můžete objednat přímo z formuláře, který je umístěn pod nabídkou těchto produktů.


7. 5. 2014
Trať závodu
Postupně pracujeme na přípravě trati. Obnovujeme značení a do závodu budeme odstraňovat všechny překážky, o kterých víme. Pozor - na trati ještě leží stromy. Pokud vyrazíte ve volném dnu a o víkendu na trenink, jezděte opatrně.


5. 5. 2014
Limit přihlášek na trať 55 km
se pomalu plní. Kdo má zájem startovat, ten by se měl postarat o platnost své přihlášky.


3. 5. 2014
Ztráty a nálezy
Při úklidu tratě byla nalezena šusťáková cyklobunda. Majitel nechť nás kontaktuje.1. 5. 2014
Partneři Silesia bike marathonu
Vedle stálých partnerů, kteří Silesii podporují dlouhodobě, za což jim děkujeme, máme letos i několik nových. Navíc jsme se na spolupráci v mediální oblasti dohodli s ČAS ROCK rádiem a s regionálním deníkem.


29. 4. 2014
Trička
jsou objednaná a my odtajňujeme část letošního motivu.


23. 4. 2014
2 dny
do první uzávěrky startovních čísel s nárokem na tričko. Na trať 55 km je přihlášeno téměř 570 závodníků, takže do naplnění limitu zbývá 80 volných míst. Pokud chcete mít ve svém startovním balíčku pamětní tričko, musí být vaše přihláška v pátek 25.4.2014 platná (viz propozice).


15. 4. 2014
14 dní
po spuštění přihlášek a necelých 14 dní před první uzávěrkou startovních čísel s nárokem na tričko registrujeme více než 550 přihlášených na obou tratích. Děkujeme.


11. 4. 2014
Lávka přes Moravici - potřetí
Děkujeme všem, kteří nám doposud nabídli pomoc a na opravu lávky finančně přispěli. Máme radost z toho, že neděláme zbytečnou věc a dobrý pocit, že vám to celé není lhostejné.


7. 4. 2014
Lávka přes Moravici - podruhé
Děkujeme všem za reakce a Pánské jízdě za první příspěvek na lávku.


4. 4. 2014
Lávka přes Moravici
To je největší problém letošní SILESIE. Je to jediné místo, kde se dá smysluplně dostat přes řeku Moravici. Rozhodli jsme se, že ji opravíme, tak, aby se závod mohl jet po stejné trase jako v předchozích letech.

A protože lávka je celoročně poměrně hojně využívána nejen cyklisty, ale i turisty, rozhodli jsme se, že ji opravíme pořádně. Ano zkusíme lávku opravit tak, aby sloužila všem, kteří navštíví údolí Moravice a hlavně, aby vydržela co nejdelší dobu.

To samozřejmě není nic jednoduchého. A tak aktuálně jednáme o materiálu a plánujeme práci. S tím je spojená náročnost nejen časová a pracovní, ale bohužel i finanční.

A tak prosíme každého, kdo si myslí, že to má smysl a má možnosti nám případně nabídnout pomoc, ať nám napíše do e-mailu.

V případě, že byste chtěli podpořit celou akci finančně jakoukoliv, byť drobnou částkou, tak nám ji můžete poslat na stejný účet jako startovné č. 2202088038/6210 a do poznámky uvést své jméno a heslo lávka. Darovací smlouvu vám můžeme v případě potřeby zaslat.

Všem, kteří celou akci jakkoliv podpoří, předem děkujeme.

Michal Hájek
ředitel závodu1. 4. 2014
Aprílový žertík
máme za sebou, přihlášky jsou spuštěny, tak šup šup... ;-) A nám už jenom zbývá věřit, že vyřešíme všechny překážky, které jsou před námi.


1. 4. 2014
SILESIE se letos nepojede
a to z několika objektivních důvodů. Všichni víte, jak vypadá Bílovecká ulice v Opavě cestou na ostrý start. Nemáme se jak dostat přes řeku Moravici, informace o tom, že spadla lávka, již máte. Večerní párty s živou hudbou v Areálu U Chovatelů nelze po kolaudaci pódia uspořádat tak, jak jste byli zvyklí. A navíc letošní zima byla taková, jaká byla... A těch důvodů je daleko více.


27. 3. 2014
Jste připraveni?
Příští týden spouštíme vše kolem SILESIE naplno. Ne, že bychom do této chvíle nic nedělali, ale to nejdůležitější nás teprve čeká v nadcházejícím období. Už teď je jisté, že bude pár změn. Tak uvidíme.


24. 3. 2014
Likvidace archivních zásob
Pro všechny, kteří v závěru loňské Silesie nezaznamenali tuto informaci, znovu sdělujeme:
Chybí vám v archivu tričko z některého ročníku Silesie? Napište nám, za symbolickou cenu budeme likvidovat poslední nadbytečné zásoby z archivu.


16. 3. 2014
Dětský závod - propozice a přihláškový formulář
Dnes jsme doplnili propozice pro dětský závod (viz Silesia maratonek). Na této stránce najdete i přihláškový formulář, který je již funkční.


10. 3. 2014
Lávka
Nejsložitějším úkolem pro letošní ročník bude zřejmě zajištění přejezdu řeky Moravice v místě spadlé lávky. Tato lávka, kterou jsme vybudovali v roce 2006, se, bohužel, "poroučela" již na podzim...1. 3. 2014
Spuštění přihlášek
Přihláškový formulář spustíme 1. dubna 2014.


1. 1. 2014
PF 2014
Přejeme vám v novém roce hodně zdraví, štěstí a pohody. Rádi se s vámi opět setkáme na startu Silesie. 14. ročník se bude konat (jako vždy) třetí květnovou sobotu, tedy 17. května 2014.


X-masters

seznam členů SILESIA X-masters najdete zde.Silesia DOUBLEVýsledky

ze všech minulých
ročníků naleznete
v odkazu Výsledky


Výzva cyklistům
k průjezdu zámecké zahrady v Raduni.


Napsali o nás


Záběry z trati
.