Vítejte na stránkách 15. ročníku
Silesia Merida bike marathonu,

který se konal 16. 5. 2015 v Opavě.

4. 11. 2015
Termín 16. ročníku Silesia bike marathonu je 21. 5. 2016.20. 5. 2015
Vážení přátelé,
Po loňském roce, kdy jsme museli SILESII zrušit, jsme rádi, že jste na nás nezanevřeli a opět s námi do toho šli. Letošní výroční 15. ročník byl náplastí na vše, čím jsme vloni prošli.

Myslím, že se celá akce docela povedla. A když myslím celá, tak jak už zaznělo v připomínkách, od designu triček a památečního dárku, přes prezentaci, vlastní závod, až po večerní párty a ohňostroj.

Počasí má samozřejmě velký vliv na celkovou pohodu. To letošní hodně přispělo k tomu, že 15. ročník SILESIE patřil k těm nejlepším za celou historii.

Přispěli jste k tomu ale také vy všichni, protože bez závodníků by to nešlo. Veřím, že jste si to letos všichni náležitě užili.

Nešlo by to taky bez všech dobrovolných pořadatelů, kterým patří nesmírný dík, za tu obětavost, čas a úsilí.

15 let je dlouhá doba a sil nepřibývá, ba naopak. Budeme muset vážně řešit, co a jak dál. Je velmi pravděpodobné, že někteří pořadatelé přijmou rozhodnutí věnovat svůj volný čas i jiným činnostem než přípravě a organizaci SILESIE. V tomto případě uděláme vše pro to, aby na jejich obětavou práci navázali další, stejně skvělí lidé.

Uvidíme, čím nás budoucí roky překvapí. Budeme se snažit, aby SILESIE pokračovala dále v nezměněné a skvělé atmosféře, která ji provází.

Velký dík patří také všem partnerům a sponzorům a to nejen za letošní ročník, ale některým za celých 15 let. Velmi si té podpory vážíme, bez ní bychom SILESII dělat nemohli.

Ještě jednou všem děkujeme za přízeň, mějte se fajn, užijte si léta a snad zase za rok 21. 5. 2016 v Opavě.

Michal Hájek

19. 5. 2015
Fotogalerie
Postupně doplňujeme fotky do fotogalerií na našich stránkách. Mějte trpělivost a občas se tam podívejte.

Ztráty a nálezy
Sešly se nám tady nějaké pumpičky, computery a další drobnosti. Pokud něco postrádáte, napište nám do mailu.


15. 5. 2015
Závěrečné informace
Prezentace

Svůj startovací balíček s číslem, čipem a dalšími věcmi pro závod si můžete vyzvednou na prezentaci dnes od 17:00 do 21:00 hodin a v sobotu od 6:30 do 8:30 hodin.

Servis
- na 1. občerstvovací stanici bude zajišťovat Cykloservis Otice - Biketech
- na 2. občerstvovací stanici bude zajišťovat HEAD bycicles
- na 3. občerstvovací stanici bude zajišťovat BSC Opava
- na 4. občerstvovací stanici bude zajišťovat BSC Opava

Servis slouží zejména k řešení krizových situací - prasklé lanko, defekt, přervaný řetěz atp. Servis rozhodně neslouží k celkovému seřízení kola. Kolo na závod si nechte připravit ve kterémkoliv odborném servise, případně si jej na závod důkladně připravte sami. Drobné opravy typu prasklé lanko, defekt atp., jsou zdarma. Dražší náhradní díly typu řetěz, přehazovačka, sedlo atp., se platí. Mechanici vám sdělí částku a vyúčtování bude provedeno v cíli. Případně budeme vyúčtování řešit individuálně.

Úschovna kol
Prosíme všechny, aby využili možnosti úschovny kol. Každé kolo mimo úschovnu bude zavazet, místa je málo a může to být vážný problém. Budeme vás k úschově vyzývat a vy budete mít o starost méně!

Parkování
Dbejte pokynů pořadatelů a využijte označené hrazené parkoviště (20 Kč) pro Silesia bike marathon, které je na louce v blízkosti centra závodů. Dojezd je označen. Neparkujte na hlavní cestě, neručíme vám za to, že zde vaše auto nepřijde k úhoně!! V žádném případě neblokujte zastávky městských linek autobusu. Auta budou odtažena!!

Občerstvovací stanice
Hlavními dodavateli surovin na občerstvovací stanice jsou: obchodní družstvo TEMPO a pekárna KNAPPE.

Hlavní cena tomboly
Cyklosport HaF věnuje do tomboly kolo Merida v ceně cca 10.000 Kč.

Price money
Na 15. ročníku Silesie opět nebudou chybět price money!
90 km:
1. 4000 Kč
2. 3000 Kč
3. 2000 Kč
55 km:
1. 3000 Kč
2. 2000 Kč
3. 1000 Kč

A k tomu hodinky FESTINA v hodnotě 6000 a 3000 Kč v horské prémii na Kalvárii od Zlatnictví MALCHAR & MICHALČÍK. Plus samozřejmě další ceny, na které jste zvyklí.

Večerní párty s ohňostrojem
bude nejen pro účastníky závodu, ale pro všechny. Letos to bude náročnější, vzhledem k hokejovému programu... Věříme, že budeme slavit všichni. Vzhledem k výročnímu 15. ročníku nebude chybět ani ohňostroj. Snad se trefíme do některé z hokejových přestávek ;-)

První vlna
V loňském roce jsme chtěli vyzkoušet nový způsob řazení závodníků na startu a řešení první vlny. Protože se Silesie nejela, tak to vyzkoušíme letos. Tento způsob bude vyžadovat vaši aktivní spolupráci a zejména morální přístup každého jednotlivce.

Uděláme pokus a je jen na vás všech, jak dopadne.

Na náměstí bude natažena páska, vymezující prostor ke startovní čáře. Do tohoto prostoru by měli vstupovat závodníci, kteří stabilně jezdí obdobné závody do první stovky. Ostatní by se měli, opět podle své výkonnosti a technických schopností jízdy v pelotonu, řadit za pásku a dále. Vstup do prostoru pro ty nejlepší nebude nijak organizován. Je to tedy jen na každém z vás a na vašem přístupu a sebereflexi. Páska bude 5 minut před startem odstraněna. Prosíme všechny, aby přišli na start včas. Do prostoru před startovní čáru nebude nikdo vpuštěn.

Věříme, že SILESII jezdí skvělí lidé a že to dobře dopadne.

Časomíra
V letošním roce jsme se rozhodli zainvestovat do vašeho pohodlí a nové technologie měření časů. Čipy jsou součástí startovního čísla a jsou nevratné. Věříme, že tuto novinku oceníte. Výsledkový servis zajišťuje TimeChip a průběžné výsledky budou v době závodu dostupné zde.

Dětský závod
Formulář pro dětský závod bude dnes ve 12:00 uzavřen. Své dítě můžete do závodu přihlásit ještě v pátek na prezentaci v Areálu U Chovatelů mezi 17:00 až 21:00 hod. V sobotu se již do závodu nelze přihlásit! Pouze si již přihlášené děti mohou vyzvednout startovní číslo, nejpozději do 8:30 hod.!!


14. 5. 2015
Nově zpracovaná mapa
V odkazu Mapy a tratě najdete nově zpracovanou mapu tratí SILESIE.

Prezentace v sobotu 16. 5. 2015
Mnozí přehlíží informaci o konci sobotní prezentace. Možnost vyzvednout své číslo a startovní balíčky máte v sobotu do 8:30 hod. Pak musí být prezentace uzavřena, pořadatelé se přesouvají na jiná stanoviště... Tato informace se týká také rodičů a dětí, které účastní dětských závodů.

Dětské závody
Zájem o start v dětských závodech je veliký. Již nyní je přihlášeno více než 200 dětí. Pro nepřihlášené zájemce opakujeme informaci z propozic dětských závodů: Přihlásit se lze pouze do pátku 15. 5. 2015 do 21. hodiny! Věříme, že si svá čísla všechny děti vyzvednou včas.

Květiny pro vítězky
Květinářství Slunečnice připravuje květiny pro vyhlášení nejlepších žen. Dámy máte se na co těšit.


13. 5. 2015
FESTINA - horská prémie na Kalvárii
Díky partnerovi našeho závodu Zlatnictví MALCHAR & MICHALČÍK se letos bude na Kalvárii opět bojovat o hodinky značky FESTINA. Tuto velmi hodnotnou cenu na horské prémii získá závodník a závodnice na trati 90 km. Podmínky zveřejníme v pátek na prezentaci.


12. 5. 2015
SILESIA na rádiích ČAS a ČAS ROCK
Náš hlavní mediální partner, rádio ČAS i ČAS ROCK rádio, bude ve středu 13. 5. 2015 v průběhu celého dne postupně vysílat povídání o letošním ročníku SILESIE. Nezapomeňte si naladit ty správné frekvence: VM: 87,9, BR: 88,9, OV: 89,5, 99,9FM, OP: 89,7, NJ: 91,6; jinak také www.casrock.cz a https://casradio.cz/.


10. 5. 2015
Nové úseky na trati 90 km
Jsou dva a mnozí z vás už je po víkendu znají.
První je v Raduni - nepojede se přes zámeckou zahradu, ale údolím vlevo a rybník vám zůstane po pravé ruce. Je tam krásný technický trail.
Druhý úsek - Vikštejn. Úplně nové místo na trati. Projedete nádvořím zříceniny hradu Vikštejn v krásných historických kulisách. Místem, které mnozí z vás neznají, nebo už tam dlouho nebyli. Úsek bude značen přenosným značením a v jedné části pojedete obousměrně, takže můžete zkontrolovat svou pozici.


7. 5. 2015
Silesii 2015 snadněji s AMIXEM a AMINOSTAREM
Také letos společnosti AMIX a Aminostar, partneři SILESIE, a jeho odborníci na výživu pro vás připravili cílené balíčky produktů pro váš závod. V případě zájmu si je můžete objednat přímo z formuláře, který je umístěn pod nabídkou těchto produktů.


6. 5. 2015
Startovní čísla
pro vás opět zpracovala a vytiskla firma RETIS GROUP. Myslíme si, že jsou opravdu povedená a budou vypadat takto:

             


4. 5. 2015
Trať
O prodlouženém víkendu jsme byli pracovat na trati. Postupně obnovujeme značení a odstraňujeme překážky tak, aby trať byla průjezdná. Připravujeme dvě drobné změny na trati 90 km, až budou povoleny, tak vás o nich budeme informovat.


29. 4. 2015
X-masters
Všechny členy klubu SILESIA X-masters, kteří doposud nemají na stránce klubu svou fotografii, žádáme, aby nám ji zaslali ;-)


24. 4. 2015
Příprava tratí
V připomínkách diskutujete nad stavem trati. Jsou tři týdny do závodu a všechny problémy budeme postupně řešit tak, aby trať na závod byla připravena a bez komplikací průjezdná. Pokud pojedete na trénink, tak na těch pár místech kolo zatím přeneste.


17. 4. 2015
Měsíc do startu
Do startu SILESIE zbývá jeden měsíc. Dost času na to, abyste potrénovali ;-)


13. 4. 2015
Trať SILESIE
O víkendu jsme byli na první inspekci tratě. Přestože zima ještě neskončila, tak trať Silesie je v dobrém stavu. Můžete tedy naplno trénovat, aby vaše forma na startu 15. ročníku byla co nejlepší.


8. 4. 2015
Dva týdny na tričko
Kdo má zájem o tričko 15. ročníku SILESIE, má na přihlášení a úhradu startovného rovné dva týdny. Přesné termíny najdete v propozicích.


7. 4. 2015
200 přihlášených
Dnes padla druhá stovka v počtu přihlášek na obě tratě. Děkujeme všem za přízeň. Postupně doplňujeme přihlášky dětí a družstva do startovek.


3. 4. 2015
Startovka dětských kategorií
První přihlášky dětí můžete zkontrolovat na stránce se seznamem přihlášených dětí. Na prvním listu jsou přihlášky podle abecedy. Na druhém najdete přihlášky seřazeny podle kategorií.


2. 4. 2015
Startovní čísla
Platným přihláškám přidělujeme startovní čísla!


1. 4. 2015
Prvních 100 přihlášených
Padla první stovka. Prosím, pište si svá jména a příjmení do přihlášky s diakritikou. Tak, jak vyplníte přihlášku, tak to budete mít i ve výsledcích ;-)


31. 3. 2015
Přihlášky spuštěny
Tak nám to od půlnoci běží, řada z vás si toho již všimla. Přihlásit můžete i děti do dětského závodu. Kontrolu zařazení přihlášky do databáze provádějte v seznamu přihlášených.


30. 3. 2015
Tak se nám blíží spuštění přihlášek
Než spustíme přihlášky, přečtěte si propozice. Ať si připomenete, jak to chodí po přihlášení u nás ;-) Žádné potvrzovací e-maily s VS pro platbu neposíláme....


20. 1. 2015
Spuštění přihlášek
Přihláškový formulář spustíme 31. března 2015.
Čekání si můžete zpříjemnit koukáním na borce, který to na kole opravdu umí :-D


1. 1. 2015
Termín 15. ročníku
Věříme, že se po všem, co nás v roce 2014 potkalo, setkáme se všemi zájemci o start v 15. ročníku Silesie třetí květnovou sobotu. Těšíme se na vás 16. května 2015.
Přejeme vám v novém roce hodně zdraví, štěstí a pohody.


Výsledky 2015

90, 55, 20 km, teamy

Výsledky HD5 - HD11


X-masters

seznam členů SILESIA X-masters najdete zde.Silesia DOUBLEVýsledky

ze všech minulých
ročníků naleznete
v odkazu Výsledky


Výzva cyklistům
k průjezdu zámecké zahrady v Raduni.


Napsali o nás


Záběry z trati
.